فیلتر


کتاب کمک درسی دوازدهم تجربی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کتاب کمک درسی دوازدهم تجربی

1 2 3 ... 10 11 12

معرفی کتاب کمک درسی دوازدهم تجربی

سال دوازدهم بالاترین اهمیت را در بین سال های تحصیلی یک دانش آموز دارد چون انتهای این سال تحصیلی منتهی به کنکور بوده و قرار است تا با 2 دفترچه­ی تخصصی خودمان را بسنجیم و وارد دانشگاه مورد علاقه­ی خودمون بشیم. خرید کتاب کمک درسی در سال دوازدهم اولین گام در این مسیر پر پیچ و خم بوده و به گونه­ای می­تواند مهم­ترین گام تلقی شود؛ پس همراه ما باشید تا بهترین منابع برای دوازدهم تجربی را به شما معرفی کنیم.

بهترین منابع اختصاصی دوازدهم تجربی

در این بخش بر روی منابع 4 درس تخصصی دوازدهم تجربی بحث خواهیم کرد که شیمی در آن بطور کامل با رشته­ی ریاضی یکسان بوده و فیزیک تا حد زیادی با رشته­ی ریاضی برابر است و به گونه ای می­توان گفت که منبع معرفی شده برای درس فیزیک تجربی را می­تواند نسخه­ی رشته­ی ریاضی آن را برای داوطلبین گروه ریاضی استفاده کرد.

بهترین منبع زیست دوازدهم

درس اصلی سال دوازدهم که علاوه بر کنکور می­بایست برای امتحانات نهایی نیز آماده شوید؛ منبع پیشنهادی برای زیست دوازدهم کتاب خیلی سبز جامع پینوکیو بوده. این کتاب با ترکیبی کار کردن تست ها و مرور کامل بر روی دروس پایه باعث می­شود تا مسلط بشوید بر روی دروس.

البته اگر نیاز به درسنامه­ی جامع و کامل تری دارید می­بایست منبع دیگری را خریداری کنید چون این کتاب درسنامه­ی خودش را بصورت جمع بندی و در قالب جدول های متفاوت آورده است.

بهترین منبع شیمی دوازدهم

همانند درس زیست شناسی باز هم خیلی سبز منبع پیشنهادی برای خرید کتاب کمک درسی است. کتاب شیمی جامع خیلی سبز با تعداد تست های منطقی و درسنامه­های مناسب از منابع مناسب برای کنکور بوده و از طرف اغلب دبیرهای کنکوری به دانش آموزان پیشنهاد می­شود.

البته برخی دانش آموزان کتاب های مبتکران را در طول دو سال گذشته کار کردن و دوست دارن در سال دوازدهم نیز از کتاب شیمی بهمن بازرگان در انتشارات مبتکران استفاده کنند اما مسئله­ی اصلی ترکیبی نبودن سوالات است و بهتر است که در طی یک سری آزمون های جامع و یا جمع بندی بصورت ترکیبی نیز تست های شیمی را حل کنید.

اگر در درس شیمی از سطح بالایی برخوردار هستین می­توانید به سراغ کتاب نشرالگو نیز بروید، البته همانطور که گفتیم این کتاب سطح نسبتا بالایی در تست­ها و محاسبات خود دارد و بیشتر به دانش آموزان قوی و یا دانش آموزانی که یک بار کتاب های معرفی شده در قبل را زده­اند معرفی می­شود (بیشتر فارغ التحصیلان).

بهترین منبع ریاضی دوازدهم

برای درس ریاضی با توجه به سطح شما دو انتخاب متفاوت وجود دارد؛ کتاب ریاضی جامع آیکیو و ریاضیات جامع خیلی سبز دو انتخاب مناسب برای درس ریاضی پیشنهاد می­شود.

شاید با توجه به اسم کتاب متوجه شوید که کتاب آیکیو سطح بالاتری دارد و برای دانش آموزان قوی تر پیشنهاد می­شود و دانش آموزانی که سطح ضعیف تر و یا متوسط دارند بهتر است از کتاب ریاضیات جامع خیلی سبز استفاده کنند.

بهترین منبع فیزیک دوازدهم تجربی

درس فیزیک شاید در همان دروس پایه زیاد ترکیب شود، اما به این معنا نیست که دروس پایه و دوازدهم ترکیب نمی­شوند. منبع پیشنهادی برای دوازدهم و کنکور کتاب خیلی سبز پایه و دوازدهم است. در واقع شما یک کتاب جداگانه برای پایه و یکی برای دوازدهم دارید.

البته بهتر است که در دوران جمع بندی تست­های ترکیبی بیشتری را کار کنید تا هیچ گونه ضعفی در بحث سوالات ترکیبی نداشته باشید.

بهترین منبع دروس عمومی دوازدهم تجربی

4 درس عمومی در سال دوازدهم برای کنکور پیش رو نخواهد آمد و طبق اطلاعیه اعلام شده سازمان سنجش در تابستان سال 1401 دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شده است.

حذف دروس عمومی به معنای نخواندن آن­ها و حذف از برنامه­ی درسی است؟ قطعا خیر.

 بعد از اینکه دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شد تاثیر معدل نیز قطعی شد و به عنوان مثال برای کنکور 1402 تاثیر معدل 40 درصد بوده که تقریبا تاثیر خیلی زیادی برای قبولی دارد. خلاصه اگر بخواهیم بگوییم اگر معدل شما کمتر از 18 شود، کسب رتبه­ی زیر 1000 برای شما خیلی سخت می­شود و شاید حتی کلا نتوانید به این رتبه برسید چون دانش آموزان زیادی معدل 20 رو می­گیرند و باعث میشه تا معدل 18 تراز خیلی کمتری رو دریافت کند.

بهترین منبع ادبیات دوازدهم

بهترین منبع برای ادبیات در متوسطه دوم کتاب های موضوعی نشر الگو بوده که در چهار بخش قرابت معنایی، دستور زبان، آرایه های ادبی و لغت و املا گردآوردی شده است. اغلب دبیرهای فعال کنکور تا به این لحظه از تکنیک های زیادی برای درس ادبیات استفاده می­کردند اما با توجه به تشریحی شدن این درس می­بایست از روش های کتابی استفاده کنیم و به جای رفتن به سراغ دبیر های کنکور از چنین کتابی استفاده کنیم.

بهترین منبع عربی دوازدهم

اغلب مشکلات داوطلبین در درس عربی بر روی مباحث پایه­ی عربی بوده و ضعف در این بخش باعث شده تا دروس متوسطه دوم برای آن­ها نامفهوم شود.

ابتدا لازم است تا شما بر روی مباحث متوسطه اول (فعل ماضی، مضارع و...) مسلط شوید و سپس به سراغ مطالب متوسطه دوم بروید تا بفهمید عربی آنچنان هم سخت نیست.

کتاب پیشنهادی برای درس عربی خیلی سبز جامع و یا کتاب جامع مهر و ماه بوده؛ البته پیشنهاد می­شود که حتما از کتاب فنون ترجمه میکرو طلایی (گاج) در کنار یکی از این دو منبع استفاده کنید تا توانایی شما در ترجمه بیشتر شود.

بهترین منبع دینی دوازدهم

برای درس دینی تسلط بر روی متن کتاب درسی اهمیت زیادی دارد و بیشتر زمان شما باید بر روی حفظ کردن متن کتاب، آیات و احادیث شود. بعد از گذر مراحل گفته شده می­توانید از کتاب دینی جامع خیلی سبز استفاده کنید و اگر در پایه از کتاب سفیر خرد استفاده کردین می­توانید از کتاب دینی دوازدهم استاد بهمن آبادی استفاده کنید چون این کتاب تست های خوب و سطح بالایی را دارد.

اما سطح بالای تست مهم نیست و با تشریحی شدن امتحانات بهتر است که کتابی را انتخاب کنید که درسنامه بهتری را دارد.

بهترین منبع زبان دوازدهم

منبعی که تمامی مشاورین و دانش آموزان برای درس زبان معرفی می­کنند کتاب زبان جامع مبتکران نوشته­ی شهاب اناری است. البته با تشریحی شدن امتحانات این درس چالش جدیدی برای داوطلبین به وجود آمده که باید حتما مورد بررسی قرار دهیم.

چالش اصلی دانش آموزان در درس زبان دوازدهم و امتحان نهایی آن بخش شنیداری بوده؛ در این لحظه فعلا کتابی منتشر نشده تا این مهارت تقویت شود و بهتر است که در کنار این کتاب حتما فایل شنیداری آزمون های نهایی قبلی را گوش کنید و این مهارت را تقویت کنید وگرنه نمره­ی شما کاهش شدیدی را تجربه می­کند.

جمع بندی نهایی:

به طور کلی دروس تخصصی سخت تر شدن و شما علاوه بر روش های تستی که برای مدیریت زمان در جلسه کنکور باید یاد بگیرید می­بایست بر روی روش های تشریحی نیز تسلط داشته باشید؛ این مسئله تقریبا با استفاده از کتاب های کمک درسی رفع می­شود.

اما برای دروس عمومی حتما باید منبعی را انتخاب کنید که درسنامه­ی مناسب تری دارد و سطح تست تقریبا دیگر برای دروس عمومی مهم نیست؛ با توجه به اینکه تغییر جدیدا منتشر شده است باید منتظر باشیم تا کتاب های جدیدی از انتشارات مختلف منتشر شود و مطابق قابلیت­های جدید این کتاب ها تصمیم بگیریم که کدام بهتر است.